Poproś o darmową konsultację!

Podane w formularzu dane osobowe będą wykorzystane do udzielenia odpowiedzi.
Newsletter

« Wróć

Fotowoltaika w Warszawie - Dotacja do 15 000 zł!

Oceń ten post:
5.00 5 1 1
Opublikowano 02.09.2020 r.

fotowoltaika warszawa dotacja

 

Mieszkasz na terenie miasta Warszawy? Zdobądź do 15 000 zł dotacji do budowy instalacji fotowoltaicznej i obniż swoje rachunki o 90%! Ruszył kolejny etap dotacji w programie "Wykorzystanie lokalnych źródeł energii odnawialnej"

 

Najważniejsze informacje o warszawskiej dotacji "w pigułce"

 • Na co dotacja?

  Dotacje dla mieszkańców na realizację inwestycji polegających na wykorzystaniu lokalnych źródeł energii odnawialnej w nieruchomościach, które nie są ogrzewane kotłami lub paleniskami na paliwo stałe albo olej opałowy, poprzez dofinansowanie na instalację:

  1. pomp ciepła,
  2. kolektorów słonecznych,
  3. paneli fotowoltaicznych,
  4. turbin wiatrowych.

 • Dla kogo?

  - osoba fizyczna;
  - przedsiębiorca, w tym osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą;
  - osoba prawna;
  - wspólnota mieszkaniowa;
  - jednostka sektora finansów publicznych będąca gminną lub powiatową osobą prawną; 

 • Wysokość DOFINANSOWANIA?

  Na fotowoltaikę - do 15 000 zł, ale nie więcej niż 1 500 zł/kW

  Dla jednostek sektora finansów publicznych, będących gminnymi lub powiatowymi
  osobami prawnymi wysokość dotacji wynosi do 80% rzeczywistych kosztów realizacji
  inwestycji.

 • Termin składania wniosków?

  Od 1 września roku poprzedzającego planowany rok realizacji inwestycji do 31 marca roku, w którym planowany jest montaż odnawialnych źródeł energii (za datę złożenia dokumentów o udzielenie dotacji uznajemy dzień wpływu wniosku do Urzędu m.st. Warszawy).

 

Wypełnij poniższy formularz - zbudujemy dla Ciebie instalację fotowoltaiczną i pomożemy Ci zdobyć dotację

FORMULARZ

 

KOGO DOTYCZY PROGRAM?

Program dotyczy mieszkańców miasta stołecznego Warszawy. Na dofinansowanie mogą liczyć osoby fizyczne, firmy oraz wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe planujące inwestycję na terenie stolicy. Wnioskodawcą może być jedynie podmiot lub jednostka, posiadające udokumentowane prawo o dysponowania nieruchomością w celu realizacji inwestycji.

 

Zobacz również:

 

CO OBEJMUJE DOFINANSOWANIA A CO JEST WYŁĄCZONE Z DOFINANSOWANIA?

W ramach stołecznego programu mieszkańcy dostaną nie więcej niż 1,5 tys. zł na każdy 1kW mocy. Maksymalna kwota udzielonej dotacji w ramach jednego wniosku to 15 000 zł. 

Klienci indywidualni mogą łączyć powyższy program z tzw. "ulgą termoizolacyjną", która pozwala odliczyć od podatku dochodowego kwotę pozostałą po odjęciu dotacji. 

Koszty niekwalifikowane (koszty, na które nie otrzymasz dofinansowania):

Dotacje nie mogą być udzielane na pokrycie kosztów takich jak opracowania dokumentacji technicznej, pełnienia nadzoru autorskiego i inwestorskiego, wymiany instalacji elektrycznej

 

NAJWAŻNIEJSZE TERMINY?

Osoba, firma lub instytucja, która chce zrealizować inwestycję w 2021 roku, może złożyć wniosek o dofinansowanie w okresie od 1 września 2020 roku do 31 marca 2021 roku.

Eksperci zalecają jednak, żeby nie czekać długo z wysłaniem dokumentów.  O przyznaniu środków na wsparcie, które są ograniczone, ma decydować bowiem kolejność zgłoszeń. 

 

JAK WYGLĄDA PROCES UBIEGANIA SIĘ O DOFINANSOWANIE?

 

 

Wnioski można składać do Biura Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej Urzędu Miasta Warszawy lub w Wydziale Obsługi Mieszkańców w dowolnym Urzędzie Dzielnicy

Skontakuj się z nami i poznaj szczegóły - pomożemy Ci przejść przez całą procedurę pozyskania dotacji i budowy własnej elektrowni słonecznej.

Przejdź na niezależną stronę życia z Brewa ⤵️

 

warszawa brewa fotowoltaika

 

Pomożemy Ci załatwić formalności związane z pozyskaniem dotacji do   15 000 zł na budowę instalacji fotowoltaicznej w Warszawie!

 

FORMULARZ