Poproś o darmową konsultację!

Podane w formularzu dane osobowe będą wykorzystane do udzielenia odpowiedzi.
Newsletter

« Wróć

Zwolnienie z podatku od nieruchomości dla posiadaczy nowych instalacji fotowoltaicznych w Kaliszu

Oceń ten post:
5.00 5 1 2
Opublikowano 12.02.2020 r.

 

Jesteś mieszkańcem Kalisza? Prowadzisz firmę na terenie Miasta? Wybuduj instalacje fotowoltaiczną i uzyskaj zwolnienie od podatku od nieruchomości! To już ostatnia szansa, żeby zdążyć z załatwieniem wszelkich formalności w 2020 roku!

 

Zadzwoń: 661 305 701 lub wypełnij formularz i zamów bezpłatną konsultację i dowiedz się ile możesz zyskać dzięki inwestycji we własną elektrownie słoneczną w Kaliszu!

FORMULARZ


W dniu 24 grudnia 2019 r. zainicjowano nowy program dofinansowań dla budowy instalacji fotowoltaicznych dla osób fizycznych i firm z terenu Miasta Kalisza. Poznaj najważniejsze informacje o tym programie.

Uwaga! Ze względu na konieczność wpisania inwestycji do “Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Kalisza” decyzję o budowie instalacji trzeba podjąć już teraz, by zdążyć z formalnościami do końca września!

 

Czego dotyczy program?

● Budowa instalacji fotowoltaicznych dla osób fizycznych i prawnych mieszkających na terenie miasta Kalisza

● Dofinansowanie obejmuje koszty zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej.

 

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

● Osoby fizyczne i osoby prawne (firmy), które mieszkają lub prowadzą działalność gospodarczą na terenie miasta Kalisza (opłacają podatek od nieruchomości).

● Dofinansowanie dotyczy wyłącznie nowych urządzeń

● Poniesione nakłady min. 10 000 złotych brutto

● Zwolnieniu nie podlegają budynki lub ich części związane z prowadzeniem wielkopowierzchniowej działalności handlowej (należy przez to rozumieć działalność handlową prowadzoną na powierzchni użytkowej przekraczającej 400m2)

 

Jaki jest okres trwania?

● Zwolnienie z podatku od nieruchomości przysługuje na okres 5 lat, począwszy od dnia 1 stycznia roku następującego po roku w którym została podłączona fotowoltaika

 

PRZYKŁAD:

a) Instalacja o mocy 50 kWp zamontowana na zakładzie produkcyjnym w kwocie 175 tys. zł netto (instalacja zamontowana w 2020 r.)

b) Podatek od nieruchomości jest płatny w kwocie: 3 623 m2 (budynki lub ich części) x 22,63 zł (stawka za m2) = 81 988 (wysokość rocznego podatku)

c) W dniu 12.02.2020 roku składamy dokumentację do Urzędu Miasta w Kaliszu o zwolnienie z podatku od nieruchomości

d) Otrzymujemy decyzje o zwolnieniu.

e) Jesteśmy zwolnieni od podatku od nieruchomości od dnia 01.01.2021 roku na okres kolejnych 2 lat i 2 miesięcy, tj. 81 988 x 2 lata = 163 976 zł (pozostała kwota 11 023 zostanie jeszcze odliczona z podziałem na 2 miesiące)

 

 

Jakie są warunki uzyskania i korzystania ze zwolnienia?

● Poniesienie nakładów w wysokości co najmniej 10 000, 00 złotych brutto po wejściu uchwały

● Podłączenie do budynku lub jego części instalacji fotowoltaicznej przez cały okres korzystania ze zwolnienia

● Zgłoszenie zamiaru skorzystania z zwalniania

● Wpisanie inwestycji do “Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Kalisza”- aby zdążyć z wszystkimi formalnościami trzeba zrobić to do końca września

● Brak zaległości wobec budżetu Miasta Kalisza

● Zgłoszenie wraz z dokumentacją podatnik składa w terminie do 31 grudnia roku w którym podłączono instalację fotowoltaiczną

 

Inne ważne informacje dotyczące zwolnienia

● Jeżeli mówimy o nakładach, rozumiemy przez to wydatki poniesione na zakup i podłączenie instalacji fotowoltaicznych.Podatek VAT może być uznany za wydatek tylko wówczas, gdy brak jest prawnej możliwości jego odzyskania na mocy prawodawstwa krajowego.

● Zwolnienie od nieruchomości udzielane podatnikom prowadzącym działalność gospodarczą, bez względu na formę organizacyjno-prawną i sposób finansowania jest pomocą de minimis.


Dlaczego warto zbudować własną elektrownie słoneczną z Brewa?

Dołącz do grona kaliskich firm, które nam zaufały i dzisiaj produkują darmowy prąd ze słońca!

 

Zentex Sp. z o.o. - 90,45 kWp ⤵️

 

Ignaszak Sp. j. -  49,92 kWp ⤵️

ignaszak kalisz

 

Jackland Sp. z o.o. - 27,04 kWp ⤵️

jackland kalisz brewa

 

Ost Sped - 41,08 kWp ⤵️

kalisz ost sped

 

Yasumi - 9,8 kWp ⤵️

yasumi kalisz


Chcesz wybudować instalację fotowoltaiczną i skorzystać ze zwolnienia od podatku od nieruchomości w Kaliszu? ⤵️⤵️⤵️ Spiesz się! Zoatało niewiele czasu! 

FORMULARZ