Poproś o darmową konsultację!

Podane w formularzu dane osobowe będą wykorzystane do udzielenia odpowiedzi.
Newsletter

« Wróć

Tanie ogrzewanie domu w 2019 roku. Jak najtaniej ogrzewać dom?

Oceń ten post:
4.08 5 1 12
Opublikowano 11.03.2019 r.

tanie ogrzewanie domu jak najtaniej ogrzewac dom

Koszty ogrzewania mogą być silnym obciążeniem dla Twojego domowego budżetu. Jeżeli budujesz dom, lub jesteś na etapie planowania budowy, to warto zapewnić sobie ogrzewanie, które będzie bezobsługowe i jak najbardziej ekonomiczne, by maksymalnie ograniczyć późniejsze koszty eksploatacji. Tanie ogrzewanie domu w 2019 roku.

 

UWAGA! Jeżeli nie zależy Ci ani na bezobsługowości, ani na niskich kosztach ogrzewania, to możesz zamknąć tę stronę i przestać czytać. Jeśli natomiast te dwie kwestie są dla Ciebie istotne, to ten artykuł powinien Cię zainteresować.

 

Jak ogrzewać dom bezobsługowo i maksymalnie tanio w 2019 r.? 

 jak ogrzewac dom bezobslugowo i maksymalnie tanio

 

Już od 2017 roku otrzymywaliśmy coraz więcej zapytań dotyczących nowoczesnych sposobów ogrzewania budynków. Z jednej strony osoby, które budowały dom zadawały te pytania z myślą o komforcie i oszczędnościach w przyszłości, z drugiej natomiast nasi klienci, którzy posiadali instalacje fotowoltaiczne chcieli wykorzystać wyprodukowany przez siebie prąd do dogrzania pomieszczeń. 

 

Szukaliśmy rozwiązania, które będzie najlepiej współdziałało z fotowoltaiką i znaleźliśmy nowy model ogrzewania oparty o niezależność energetyczną budynku.

 

Słoneczne ogrzewanie - bezobsługowe ogrzewanie "napędzane" darmową energią ze słońca!

 

słoneczne ogrzewanie schemat

 

Słoneczne ogrzewanie oparte jest o 2 elementy: Fotowoltaikę i Źródło Ciepła oparte o energię elektryczną. 

 

1) Dzięki fotowoltaice produkujemy energię elektryczną - największe uzyski możemy osiągnąć w okresie od marca do października,

2) Projektujemy instalację fotowoltaiczną w taki sposób, by w okresie letnim wyprodukować nadwyżkę prądu, którą możemy zmagazynować w sieci dzięki opustowemu systemowi rozliczeń (net metering),

3) Zmagazynowana latem nadwyżka energii może być wykorzystana w okresie zimowym do ogrzewania budynku z wykorzystaniem np. pompy ciepła, bądź folii lub mat grzewczych.

 

Dla kogo nie jest to dobre rozwiązanie?

 

Istnieje kilka przypadków, w których nie ma sensu zastanawiać się nad systemem Słonecznego Ogrzewania. Przede wszystkim, to rozwiązanie nie nadaje się w przypadku starszych domów, które nie są ocieplone będzie to nieopłacalne. Dlaczego?

Ponieważ ilość energii, którą trzeba będzie dostarczyć do budynku będzie tak duża, że wymagałoby to bardzo dużej instalacji fotowoltaicznej, która i tak nie zmieści się najprawdopodobniej ani na dachu, ani obok budynku na gruncie.

Ponadto, jeśli szukasz najtańszego w instalacji rozwiązania i nie zależy Ci na bezobsługowości - również możesz szukać innych rozwiązań. Nie chcemy tracić Twojego cennego czasu.

 

Jakie elektryczne źródło ciepła wybrać w 2019 roku?

jak tanio ogrzewac dom 

 

Na rynku dostepne są różnego rodzaju rozwiązania z zakresu elektrycznego ogrzewania. Każdy musi podjąć indywidualnie decyzje dotyczącą tego co będzie najlepsze w danym przypadku. My proponujemy dwa rodzaje rozwiązań: Pompy Ciepła i Folie/Maty Grzewcze.

 

Dlaczego pompa ciepła?

 • Bezobsługowa,
 • Ekologia - brak emisji spalin,
 • Możliwość umieszczenia urządzenia w dowolnym miejscu (np. w pralni),
 • Bezpieczeństwo - brak możliwości zaczadzenia lub wybuchu (jak przy ogrzewaniu gazowym),
 • Wielofunkcyjność - ogrzewanie zimą i chłodzenie latem,
 • Niskie zużycie prądu (niższe niż w przypadku folii grzewczych)

 

Dlaczego folie grzewcze?

 • Bezobsługowe,
 • Ekologia - brak emisji spalin,
 • Łatwy montaż - szczególnie na etapie budowy domu,
 • Możliwość zamontowania na podłodze, ścianie lub suficie,
 • Bezpieczeństwo - brak możliwości zaczadzenia lub wybuchu (jak przy ogrzewaniu gazowym),
 • Niski koszt folii i montażu (od ok. 80 zł/m2),
 • Możliwość zdalnego sterowania i automatyzacji,
 • Bezawaryjność (prosta budowa i brak części ruchomych).

 

Dlaczego maty grzewcze?

 • Bezobsługowe ogrzewanie,
 • Ekologia - brak emisji spalin,
 • Łatwy montaż - mała ingerencja w budynku podczas montażu (dobre rozwiązanie dla już istniejących budynków)
 • Bezpieczeństwo - brak możliwości zaczadzenia lub wybuchu (jak przy ogrzewaniu gazowym),
 • Możliwość sterowania temperaturą za pomocą termostatu - również zdalnie,
 • Bezawaryjność (prosta budowa i brak części ruchomych).

Dowiedz się więcej o Foliach Grzewczych z odcinka naszej serii "Twój Niezależny Dom" ⤵️

 


Darmowe Ogrzewanie Słoneczne? 

 

darmowe ogrzewanie sloneczne

 

Dlaczego piszemy o maksymalnym ograniczeniu kosztów ogrzewania, a nawet darmowym ogrzewaniu?

Załóżmy, że zakładasz instalację fotowoltaiczną o mocy X, co pokrywa w 100% Twoje zapotrzebowanie energetyczne do ogrzewania budynku. 

Całość energii pochodzi ze źródeł odnawialnych, a dokładniej z paneli fotowoltaicznych zamontowanych na Twoim dachu. Tym samym zużycie energii na potrzeby ogrzewania bilansuje się z produkcją energii z fotowoltaiki. 

 

Istnieje jeszcze jedno rozwiązanie - budowa instalacji fotowoltaicznej, która pokryje zarówno zapotrzebowanie energetyczne na ogrzewanie domu, jak i korzystanie z urządzeń RTV, AGD, oświetlenia itd.

Czy to oznacza, że Twoje rachunki za prąd będą wynosiły 0 zł? Niestety nie...

 

Optymalnie dobrany zestaw fotowoltaiczny pozwoli na całkowite pokrycie zapotrzebowania energetycznego dla Twojego budynku. Pozostają jednak koszty stałe, które możesz odnaleźć na swoim rachunku za prąd.

 

Skąd zatem zwrot "darmowe ogrzewanie"? Niezależnie od tego jakie ogrzewanie wybierzesz i tak na Twoim rachunku za prąd będą widniały koszty stałe - chociażby dlatego, że korzystasz w domu z lodówki, pralki, telewizora i wszystkich innych urzadzeń elektrycznych. 

W takim razie jako koszt dodatkowy związany z ogrzewaniem możemy traktować jedynie dodatkowe zużycie prądu, które jak już mówiłem można ograniczyć nawet o 100% dzięki zastosowaniu odpowiedniego zestawu fotowoltaicznego. 

Mam nadzieję, że teraz nasze określenie "Darmowe Ogrzewanie Słoneczne" jest dla Ciebie jasne.

P.S. Możliwe jest wyelimitonanie kosztów stałych, ale to wymaga posiadania instalacji fotowoltaicznej off-grid (odłączonej od sieci) z fizycznymi magazynami energii, co wiąże się z dodatkowymi kosztami na etapie inwestycji.

 

Ogrzewanie Słoneczne w 2019 r. - Nie ma nic za darmo...

ogrzewanie sloneczne koszty

 

Oczywiście nikt nie rozdaje instalacji fotowoltaicznych i systemów grzewczych za darmo - niestety. Może się jednak okazać, że zakup i montaż systemu fotowoltaicznego i źródła ciepła będzie zbliżony kosztowo do zastosowania bardziej tradycyjnych rozwiązań. Dlaczego? 

Ponieważ jeśli zdecydujemy się na Słoneczne Ogrzewanie już na etapie projektu, to możemy ograniczyć koszty związane z budową komina, instalacją C.O. (w przypadku folii i mat grzewczych) oraz budową dodatkowej kotłowni, czy kosztem przyłącza gazowego (jeśli wcześniej zastanawiałeś się nad taką opcją ogrzewania).

 

Do tego uzyskujemy źródło darmowej, odnawialnej energii ze słońca, która z pewnością nie wyczerpie sie ani w bliższej, ani nawet dalszej przyszłości.

 

Niezależność energetyczna dla Twojego domu w kilku krokach

rachunek za 6 miesiecy za prad i ogrzewanieRachunek za Ogrzewanie Słoneczne (Fotowoltaika + Folie grzewcze) za 6 miesięcy - od 01/07 do 31/12⤴️

 

Jak widzisz, to co wydawało się jeszcze niedawno fantazją wizjonerów, staje się rzeczywistością. Twój dom może być niezależny energetycznie dzięki urządzeniom, które są w zasięgu ręki każdej osoby budującej nowy dom.

Jeżeli również chcesz przejść na niezależność energetyczną, to chętnie Ci w tym pomożemy, tak jak ponad 150 naszym klientom :) 

 

Dowiedz się więcej o:

fotowoltaice,

foliach grzewczych.Od czego zacząć? Wystarczy, że zamówisz darmową konsultację, dzięki której uzyskasz kalkulację oszczędności w 48h. Jeśli nie chce tracić pieniędzy i czasu, to wypełnij poniższy formularz.

 

FORMULARZ 

Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM