Poproś o darmową konsultację!

Podane w formularzu dane osobowe będą wykorzystane do udzielenia odpowiedzi.
Newsletter

« Wróć

Słoneczny Dom – pozwoli zarobić każdemu, na produkcji prądu - wywiad w Przeglądzie kolskim

Oceń ten post:
4.57 5 1 7
Opublikowano 25.04.2016 r.

Blisko rok temu została uchwalona Ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii, jak to wpłynęło na rozwój tego rynku, czy rzeczywiście była tak potrzebna?

Liczby mówią same za siebie, w 2013 r. było zgłoszonych do zakładów energetycznych niecałe 50 mikro instalacji fotowoltaicznych. W drugim półroczu 2015 było ich już 2.970 i na koniec roku ponad 5000. Ten rok też powinien być rekordowy, dzięki zmienionemu systemowi rozliczeń.

Zamiast nabywać energię z sieci, produkujemy ją sami na własny użytek. Natomiast wyprodukowane nadwyżki  możemy „zmagazynować” w zakładzie energetycznym i odebrać w ciągu pół roku, ponosząc tylko koszty dystrybucji.


Czy to rzeczywiście się tak opłaca ?

Powody decyzji są różne, choć rzeczywiście najczęściej są te finansowe. Po pierwsze instalacja systemu fotowoltaicznego pozwoli na średnioroczny zysk na poziomie 10%, dla porównania na lokacie bankowej jest to 1-2%. Po drugie zabezpiecza nas przed wzrostem cen energii, dzisiaj płacimy średnio 650 zł za 1MWh, a za 10 lat będzie to gdzieś 900-1000 zł. Dodam, że jest grupa klientów, szczególnie na wsiach, która fotowoltaiką podgrzewa wodę do mycia, w okresach letnich.

Wejdź i dowiedź sie więcej nt.fotowoltaiki do podgrzewania ciepłej wody>>


Każdy kto ma dom na tym zarobi? 

Niestety nie. Po pierwsze musimy mieć odpowiednie warunki techniczne, tj. dach skierowany w odpowiednią stronę oraz nic nie powinno zacieniać paneli. Druga rzecz, to aktualna wysokość rachunków za prąd, jeżeli płacimy je na poziomie 100 zł na miesiąc, to inwestycja nie będzie korzystna.


Jaki jest przeciętny koszt inwestycji i co więcej, jak możemy go sfinansować.  

Koszty zależą od wysokości rachunków, tj. dobieramy liczbę montowanych paneli na podstawie aktualnego zużycia energii elektrycznej. Jeśli dwumiesięczne rachunki za prąd wynoszą w nim 400-450 zł, potrzebny jest zestaw fotowoltaiczny o mocy 3,0 kW. Jest to 12 paneli za około 20 tys zł, który pozwoli zaoszczędzić rocznie ok.  2000 zł a w okresie swojej żywotności będzie to ponad 71000 zł. 

Dopasuj dla siebie idealny system fotowoltaiczny>>


A jeśli kogoś nie stać na taką inwestycję? Przecież, aby zainwestować trzeba mieć wkład własny. Co, jeśli nam go brakuje?

Z sondaży wynika, że 21% Polaków chciałoby mieć własną instalację fotowoltaiczną, ale niestety nie każdy ma taką gotówkę. Z myślą o takich osobach opracowaliśmy program Słoneczny Dom. Program ten zakłada możliwość budowy własnej elektrowni słonecznej bez wkładania swoich środków na początek. Nawiązując do powyższego przykładu, miesięczna płatność w okresie 8 lat to ok. 280 zł. Instalacja po spłacie będzie na nas jeszcze pracowała przez minimum 17 lat.

Poznaj szczegóły programu Słoneczny Dom. Dowiedz się więcej tutaj>>


Czy każdy może wziąć udział w tym programie?

Praktycznie każdy właściciel domku, czy gospodarstwa rolnego. Co ważne, decyzję o przyznaniu finansowania otrzymujemy w ciągu 48h bez wychodzenia z domu. Po podjęciu decyzji, możemy zbudować instalację o wartości nawet do 80 000 zł. Osoby, które się jeszcze zastanawiają powinny podejmować decyzję jak najszybciej by skorzystać z nadchodzącego lata.

Fotowoltaika dla domu>>


Jakie są kroki postępowania?

W rozmowie telefonicznej, mailowej czy podczas spotkania, dokonujemy analizy aspektów technicznych i dopasujemy wielkość instalacji do potrzeb energetycznych, następnie w ciągu 1-2 dni wykonujemy montaż i później bierzemy na siebie kwestię formalne związane z przyłączeniem instalacji do zakładu energetycznego. Jednym słowem, my biegamy po dachach, odwiedzamy urzędy a klient ma się zrelaksować i czekać na nową, słoneczną rzeczywistość.

 

Już teraz skontaktuj się z nami, by móc produkować prąd we własnym zakresie.
Przyjdź do naszego biura i zobacz system demonstracyjny.

JESTEŚMY DO TWOJEJ DYSPOZYCJI.

FORMULARZ

 

Galeria

Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM