Poproś o darmową konsultację!

Podane w formularzu dane osobowe będą wykorzystane do udzielenia odpowiedzi.
« Wróć

Brewa na Forum Holzbau Polska - 21,22 czerwca 2021r.

27.05.21

 

 

Kiedy pod koniec listopada ubiegłego roku rozpoczynaliśmy budowę #domBrewa pewnie wiele osób patrzyło z niedowierzaniem, że marzenie o domu wybudowanym w kilka miesięcy może stać się realne...

 

Cel jaki sobie postawiliśmy to budowa "samowystarczalnych domów, w cenie mieszkania”. Zdecydowaliśmy się na budowę modułowego domu drewnianego z naturalnych surowców. 

Domy mają być docelowo samowystarczalne, wykorzystujące gospodarkę obiegu zamkniętego. Zaprojektowany jest system odbioru deszczówki, dachy bez kominów i okien, z myślą o elektrowni fotowoltaicznej, elektryczny system grzewczy oraz rekuperację która ograniczy straty ciepła tracić.

 

 

Pierwszy Dom Brewa od kwietnia 2021 roku jest już zamieszkany i cieszy swoich właścicieli...

Jest nam niezmiernie miło, że będziemy mogli opowiedzieć o całym procesie jego budowy na Forum Holzbau Polska, które odbędzie się w dniach 21- 22 czerwca w Warszawie.

Zaproszenie na tak specjalistyczną konferencję pokazuje, że wykonaliśmy nieszablonowy projekt.

Z jednej strony tradycyjny budulec, z drugiej strony technologie XXI wieku, czyli fotowoltaika z magazynem energii, rekuperacja, stacja ładowania pojazdów, smart home a wszystko jest opomiarowane przez kilka inteligentnych liczników.

 

 

 Tak piszą o sobie sami organizatorzy Forum:

"FORUM HOLZBAU zostało założone 25 lat temu jako platforma wiodących uniwersytetów, które przekazują wiedzę i technologię w zakresie budownictwa drewnianego.

 

Osiągamy nasze cele poprzez europejski program konferencji i wystaw, które wspierają i koordynują naukę, badania i edukację w dziedzinie zrównoważonego budownictwa oraz poszerzają granice nowoczesnych konstrukcji drewnianych.

 

W konferencjach Forum Holzbau uczestniczy co roku ponad 7000 uczestników z całego świata. Są to architekci, inżynierowie budownictwa, konstruktorzy, naukowcy i praktycy w dziedzinie konstrukcji drewnianych, od projektantów i wykonawców budowlanych (dekarzy, stolarzy) po osoby zaangażowane w nadzór budowlany."

 

Zobacz proces budowy domu Brewa → →→ domBrewa