Poproś o darmową konsultację!

Podane w formularzu dane osobowe będą wykorzystane do udzielenia odpowiedzi.
« Wróć

Brewa obdarowuje książkami "Chłopaków z Broniszewic"

17.09.20

Niezmiernie miło, było nam dołaczyć do akcji zorganizowanej przez wydawnictwo MARTEL. Miała ona za zadanie zakup książek i obdarowanie nimi lokalnych placówek takich jak szpitale, domy dziecka czy też ośrodki wychowacze.

Czas spędzony w takich miejscach, często bez opieki bliskich nie należy do łatwych, szczególnie w dobie pandemi, kiedy dzieci zamkniętę są w budynkach i odcięte od otoczenia. Wierzymy, że ksiażki i malowanki pomogły im umilić ten okres. Dzięki akcji zostało obdarowane wiele placówek z całej Polski.

 

 

Do naszych indywidulanych działań wybraliśmy Dom Chłopaków w Broniszewicach. Jest to niezwykłe miejsce pełne ciepła i miłości, które prowadzą siostry Dominikanki. Na co dzień mieszka w nim 56 niepełnosprawnych chłopców, których siostry traktują jak własnych synów. Nie raz udowodniły jak bardzo zalezy im, na stworzeniu prawdziwego domu i jak najbardziej komfortowych warunków dla swoich podopiecznych.

O siostrach usłyszala cała Polska kiedy dzięki "tańcu pingwinów" udało się zebrać środki na wybudowanie nowego domu dla chłopaków, a film dokumentalny o ich codzienym życiu nakręcił sam Patryk Vega.

Dzięki BREWA do chłopaków trafiło ponad 70 różnych ksiażek i malowanek. Mamy nadzieje, że przyczyniły się one do wywołania uśmiechu na ich twarzach oraz urozmaiceniu ich codzienności. 

 

Zobacz również inne nasze działania społeczne

⇒ Brewa-Działalność-społeczna

 

Galeria