Poproś o darmową konsultację!

Podane w formularzu dane osobowe będą wykorzystane do udzielenia odpowiedzi.
« Wróć

Maciej Borowiak (współwłaściciel Brewa) członkiem Wielkopolskiej Platformy Wodorowej

13.12.19

maciej borowiak brewa

Współwłaściciel firmy Brewa, Kaliszanin Maciej Borowiak został, podczas spotkania 6 grudnia 2019 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, mianowany członkiem Wielkopolskiej Platformy Wodorowej. Akty powołania wręczyli Marszałek Marek Woźniak oraz Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski.

Wielkopolska Platforma Wodorowa jest ciałem opiniotwórczym i doradczym Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Jest to platforma współpracy międzyśrodowiskowej biznesu, nauki, samorządów lokalnych oraz organizacji pozarządowych. Efektem jej działań ma być dążenie do nisko i zeroemisyjnej gospodarki. Ma to być przestrzeń do debaty na temat wdrażania i zastosowania wodoru oraz technologii wspierających.

Platforma ma przede wszystkim przekonać lokalną społeczność do inwestowania w technologie przyszłości i budowania wokół nich nowoczesnej, zeroemisyjnej gospodarki. Dotychczas platforma zrzesza 32 członków, są to między innymi: prezydenci Poznania – Jacek Jaśkowiak, Konina – Piotr Korytkowski oraz Piły – Piotr Głowski,  a także pracownik Starostwa Powiatowego w Kaliszu, prowadzący firmę HHO-POWER - Damian Michalak.

Obecnie na świecie wodór wykorzystywany jest w przemyśle i transporcie publicznym, m.in. autobusach miejskich, pociągach, samolotach. Jest to jedna z najczystszych energii. Jej zaletą jest również niewyczerpalność. Z uwagi na wypieranie tradycyjnych źródeł energii, takich jak węgiel, przewiduje się, że wodór będzie wykorzystywany zarówno w przemyśle, jak i w gospodarstwach domowych.

Maciej Borowiak przyjął akt powołania do WPW z nieskrywaną radością. - Jestem zaszczycony, że mogłem znaleźć się w tak zacnym gronie. Dzięki temu interesy Kalisza będą odpowiednio reprezentowane i jest mniejsze zagrożenie, że Kalisz zostanie pominięty w procesie budowy nowych stacji wodorowych. W przypadku tworzenia planów związanych z dostosowaniem infrastruktury pozyskiwania energii, będę reprezentował Kalisz, i w razie potrzeby upomnę się o stację dla miasta – powiedział.

Firma Brewa, której współwłaścicielem jest Maciej Borowiak to kaliskie przedsiębiorstwo, które korzystając z najnowszych technologii opracowuje rozwiązania, które pomagają uzyskać niezależność energetyczną. Firma zajmuje się tworzeniem instalacji opartych o odnawialne źródła energii, które nie tylko pozwolą zaoszczędzić, ale również zapewnią ochronę środowiska naturalnego. Warto dodać, że firma ewoluowała z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Kaliszu.

Wszystkim nominowanym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w dążeniu do nisko i zeroemisyjnej gospodarki.

 


FORMULARZ

Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM