Poproś o darmową konsultację!

Podane w formularzu dane osobowe będą wykorzystane do udzielenia odpowiedzi.
« Wróć

[NOWOŚĆ] Net metering (magazynowanie energii w sieci) DLA FIRM!

05.09.19

 

Nowelizacja ustawy o OZE (Dziennik ustaw z 14 sierpnia 2019 poz.1524) wprowadza bardzo ważne zmiany dla firm w zakresie wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Zgodnie z nowym prawem, firmy będą mogły magazynować nadwyżki energii w sieci elektroenergetycznej. Do tej pory nie miały takiej możliwości i nadwyżki były sprzedawane po stawkach ustalonych przez Prezesa URE.

 

Nowy system pozwoli skrócić okres zwrotu z inwestycji oraz poszerzy zakres działalności gospodarczych, które będą mogły osiągać realne korzyści dzięki wykorzystaniu fotowoltaiiki (np. firmy, które duży pobór energii elektrycznej odnotowywały w nocy).

 

System opustów będzie wyglądał tak samo jak w przypadku odbiorców indywidualnych, czyli:

  • dla instalacji fotowoltaicznych do 10 kWp - nadwyżki będą rozliczane w stosunku 1 do 0,8 (80% nadwyżek będzie można odebrać w ciągu roku za darmo),
  • dla instalacji fotowoltaicznych od 10 kWp do 50 kWp - nadwyżki będą rozliczane w stosunku 1 do 0,7 (70% nadwyżek będzie można odebrać w ciągu roku za darmo).

 

Na wykorzystanie nadwyżek energii firmy będą miały 12 miesięcy od daty zakończenia okresu rozliczeniowego.


Chcesz obniżyć rachunki za energię elektryczną w firmie i zyskać przewagę konkurencyjną? Zgłoś się do nas telefonicznie [ 62 590 42 82 / 661 305 701 ] lub wypełnij poniższy formularz i zyskaj za darmo kalkulację oszczędności dla swojej firmy!

FORMULARZ

 

Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM