Poproś o darmową konsultację!

Podane w formularzu dane osobowe będą wykorzystane do udzielenia odpowiedzi.
« Wróć

Projekt bezpłatnego wsparcia terapeutycznego dla rodziców "Twój Czas" wystartował!

30.11.23

 

Mamy przyjemność poinformować o ważnym projekcie "Twój Czas", który właśnie wystartował! Jest to inicjatywa polegająca na udostępnieniu bezpłatnego wsparcia terapeutycznego dla rodziców ciężko chorych dzieci.

 

Więcej informacji: 

 

Zachęcamy do wsparcia inicjatywy poprzez Patronite! Zebrane środki zostaną przeznaczone na sfinansowanie kolejnych godzin wsparcia terapeutycznego dla rodziców.

Link do Patronite: https://patronite.pl/twojczas

 

Informacja o inicjatywie na profilu Patronite:

 

Projekt Twój Czas jest skierowany do rodziców ciężko chorych dzieci, którzy są z nimi przez 24 godziny każdego dnia swojego i ich życia. Chcemy zapewnić im dostęp do bezpłatnej psychoterapii.

"Siły i wiary w siebie poszukiwałam zawsze gdzieś poza sobą, a one pochodzą z mojego wnętrza. Cały czas są we mnie." Anna Freud

Medycyna nie wynalazła jeszcze lekarstw, które uleczą każde ciało i często nie wiemy jak możemy pomóc. Nie znaczy, że nie chcemy pomagać. Projekt Twój Czas jest skierowany do rodziców ciężko chorych dzieci, którzy są z nimi przez 24 godziny każdego dnia swojego i ich życia. 

Chcemy poprzez bezpłatne spotkania z profesjonalnym terapeutą wspierać tych rodziców, wierzymy, że dzięki temu wzmocnimy ich wewnętrzną siłę, która pozwoli im jeszcze lepiej zajmować się ich dziećmi. 

Godzinna rozmowy ma być czasem tylko dla nich i o nich, stąd nazwa "Twój Czas". Przygotowaliśmy przytulne miejsce, w którym 100% skupienia będzie skierowane na nich, a rozmowa będzie toczyła się zgodnie z ich potrzebami - przy filiżance gorącej kawy, którą również zapewniamy.

Wyremontowaliśmy gabinet, by móc go wykorzystać, czyli zapełnić go przez 8h dziennie, 5x w tygodniu, czyli przez 160 godzin w miesiącu, potrzebujemy ok. 24 000 zł miesięcznie, które przeznaczymy na wynagrodzenie dla psychoterapeutów. Średni koszt godzinnego spotkania to ok. 150 zł.

Projekt jest realizowany w ramach Fundacji CHOPS, która została założona w 2016r. a pomysłodawcami tego przedsięwzięcia są Aldona Adamiak-Sadowska, Roman Żarnecki i Maciej Borowiak.

Główny obszar działań fundacji stanowi: otaczanie opieką mentalną i materialną osób potrzebujących i samotnych, organizowanie zbiórek pieniężnych na konkretne cele oraz aktywowanie społeczności kaliskiej. W ostatnim czasie zebraliśmy pieniądze na m.in. 160 wózków inwalidzkich i 489 świątecznych paczek oraz pomogliśmy wyposażyć 277 rodzin w sprzęt AGD oraz meble. Wielkim sukcesem fundacji CHOPS jest świetlica znajdująca się w Kaliszu przy ul. Chopina 23, w której samotni i potrzebujący pomocy nie tylko odnajdują swoje miejsce, ale także aktywnie włączają się w niesienie pomocy innym. W każdy poniedziałek organizowane są tam spotkania integracyjno – organizacyjne służące wzmocnieniu lokalnych więzi.

Poproś o darmową konsultację!

Podane w formularzu dane osobowe będą wykorzystane do udzielenia odpowiedzi.