Poproś o darmową konsultację!

Podane w formularzu dane osobowe będą wykorzystane do udzielenia odpowiedzi.
« Wróć

Słońce zasili kaliskie autobusy! Kolejna duża instalacja od BREWA!

29.12.20

Jedną z realizacji jaką możemy się poszczycić w końcówce 2020 roku to instalacja wykonana dla Kaliskich Linii Autobusowych.

Panele słoneczne o mocy 49,59 kWp zostały zamontowane przez naszą firmę na dachu Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w bazie spółki przy ulicy Wrocławskiej. 

 

 

Decyzja o inwestycji w zieloną energię została podyktowana planami wykorzystania w flocie KLA autobusów elektrycznych, które będa zasilane energią wyprodukowaną z własnej instalacji. Względy ekonomiczne oraz ekologiczne również miały tu swój udział.

Jak czytamy w artykule zamieszczonym na portalu faktykaliskie.pl "dzięki temu o około 40% zostaną obniżone miesięczne rachunki za prąd. Obecnie przewoźnik płaci średnio 11 tysięcy złotych miesięcznie za energię elektryczną"

Instalacja fotowoltaiczna od Brewa przyniesie również wymierne korzyści dla środowiska - dzięki niej emicja CO2 spadnie o 38 ton rocznie.

 

Cieszymy się, że kolejna kaliska firma postanowiła przejść na niezależną stronę życia i zrobiła to własnie z nami!

 

Źródło: http://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci/spoleczne/sloneczna-strona-kla-przewoznik-inwestuje-w-fotowoltaike,6874.html

Galeria