Poproś o darmową konsultację!

Podane w formularzu dane osobowe będą wykorzystane do udzielenia odpowiedzi.
« Wróć

Akcja Wodór - Spotkanie z Prezydentem i wyjazd do Austrii!

07.10.21

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z Prezydentem Miasta Kalisza Panem Krystianem Kinastowskim. Spotkanie dotyczyło alternatywnych źródeł energii, a w szczególności wodoru w kontekście zielonego paliwa. 

 

Kalisz aktywnie uczestniczy w pracach Wielkopolskiej Platformy Wodorowej H2Wielkopolska - hydrogen direction przy Urzędzie Marszałkowskim i będzie wspierał nasz projekt.

7 lat temu, gdy zakładaliśmy Brewa - rozwiązania pełne energii mało kto w Polsce wierzył w fotowoltaikę. Dzisiaj jest ponad 650 tys. prosumentów.

Wierzymy, że w podobnym momencie, w jakim wtedy była fotowoltaika, są obecnie systemy wodorowe i chcemy aktywnie uczestniczyć w tej kolejnej transformacji.

 

-Maciej Borowiak

Współwłaścicel Firmy Brewa

 

W najbliższym czasie (11-13.10.2021 r.) nasi eksperci wyruszą do Austrii by dowiedzieć się jak działa  stacja ładowania zielonym wodorem Fronius Polska Solhub, wybudowana przez Fronius Solar Energy. Wodór, a dokładnie zielony wodór stanowi zrównoważoną alternatywę dla paliw kopalnych w zakresie mobilności, ale również jest to potencjalne rozwiązanie do długoterminowego magazynowania energii odnawialnej. Firma Fronius już od dwóch dekad bada rozwiązania związane z wodorem, by stać się liderem w tej dziedzinie. 

 

Fronius Solhub to rozwiązanie systemowe do generowania, przechowywania, dystrybucji i rekonwersji zielonego wodoru. Ten innowacyjny system zapewnia gminom, firmom i przedsiębiorstwom przemysłowym zrównoważone rozwiązanie w zakresie mobilności i energetyki.

 

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszego wydarzenia na Facebooku→Kalisz - Poznań - Wels. Wielkopolska na trasie ku elektromobilności

 

Jak to działa?

Elektroliza służy do generowania zielonego wodoru z energii słonecznej i wody. W dalszej kolejności jest on magazynowany i udostępniany do tankowania pojazdów napędzanych H2. W razie potrzeby wodór może być sezonowo przechowywany i przetwarzany z powrotem w energię elektryczną i ciepło za pomocą ogniw paliwowych.

 

Źródło: (https://www.fronius.com/pl-pl/poland/energia-sloneczna/firmy/produkty-i-rozwiazania/zielony-wodor-z-energii-slonecznej-fronius-solhub)

 


 

Sledź nasz wyjazd - oglądaj nasze filmy na YouTube↓