Poproś o darmową konsultację!

Podane w formularzu dane osobowe będą wykorzystane do udzielenia odpowiedzi.
« Wróć

Ostatnia szansa na instalacje fotowoltaiczną z MAGAZYNOWANIEM energii w sieci?!

14.06.21

 

Czy od 1 stycznia 2022 roku wejda w życie zmiany w systemie rozliczeń Prosumentów w ramach nowelizacji ustawy Prawa Energetycznego? Czy Fotowoltaika przestanie być opłacalna dla przeciętnego Kowalskiego?

Przekonamy się już wkrótce...

 

 

Nie czekaj i już dziś podejmij decyzje o zainstalowaniu paneli słonecznych. Dzięki temu przez kolejnych 15 lat bedziesz mógł korzystać z dotychczasowego systemu opustów!

FORMULARZ

 


 

Czym jest system opustów?

System opustów, inaczy zwany net meteringiem, to zasada, która mówi, że osoby posiadajace mikroinstalację fotowoltaiczne (do 50 kWp), mogą magazynować nadwyżki wyprodukowanej energii w zakładzie energetycznymTo korzystny system rozliczania, który sprawia, że na fotowoltaice można  oszczędzać nawet zimą, kiedy godzin słonecznych w Polsce jest mniej. 

Latem, gdy dni są długie i słoneczne, moduły słoneczne mogą pobierać więcej energii niż Twój dom/firma potrzebuje na bieżące potrzeby. Wówczas nadwyżka trafia do sieci. Gdy przyjdzie zima i słońca będzie mniej, odbierzesz ją, aby nadal korzystać z darmowego prądu i nie obciążać się wysokimi rachunkami. To czysty zysk!

 

 


Zmagazynowane nadwyżki prądu możesz rozliczyć w ciągu kolejnych 12 miesięcy, zgodnie z zasadami net-meteringu. A to oznacza, że zakład energetyczny ma obowiązek zwrócić Ci za darmo:

  • 0,8 kWh za 1 kWh prądu wysłanego, jeśli Twoja instalacja ma moc poniżej 10 kWp,

  • 0,7 kWh za 1 kWh, jeżeli instalacja ma moc między 10 a 50 kWp.


 

Zamontuj instalcję PV w 2021 roku i zagwarantuj sobie korzystanie z systemu opustów przez kolejnych 15 lat!

FORMULARZ

 

Co ma się zmienić jeśli zmiany wejda w życie?

Według zapowiadanych zmian od 1 stycznia 2022 roku Prosumenci nie beda mogli odebrać nadwyżek prądu, które wyprodukuje ich instalacja.

Co moga z nimi zrobić? Moga je sprzedać za średnią cenie energii na rynku konkurencyjnym w poprzednim kwartale - obecnie jest to 256,22 zł/MWh. Jest to stawka bardzo niekorzystna dla użytkowników instalacji fotowoltaicznych. 

Gdy użytkownik nie będzie miał możliwości magazynowania nadywżej energii w sieci okaże się, że zimą będzie musiał zakupić potrzebną energię od zakładu energetycznego po cenie 667 zł/MWh. Spowoduje to, że instalacja przestanie być opłacalna tak jak wcześniej, a zwrot inwestycji w fotowoltaikę znacznie się wydłuży!

 

Jakie rozwiązanie jest obecnie najkorzystniejsze?

Odpowiedź jest prosta - montaż Fotowoltaiki jak najszybciej!

Osoby, które zdecydują sie na budowę instalacji do końca 2021 roku, będa miały zagwarantowane korzystanie z systemu opustów, na obecnych zasadach, przez okres 15 lat!

Co ważne, elektrownia słoneczna musi do tego czasu nie tylko zostać zainstalowana, ale również przyłączona, na co zakład energetyczny ma 30 dni. 

brewa opinie

Fakt ten sprawia, że czas będzie w tym momencie kluczowy. Klienci, którzy do tej pory odwlekali decyzję o założeniu instalacji, będą chcieli podjać ją teraz jak najszybciej.

 

 

Sprawdź ile może kosztować Twoja instalacja fotowoltaiczna:

KALKULATOR

 

Z Brewa zamontujesz swoja instalację nawet w 14 dni!

 

Pośpiech nie zawsze jest dobrym doradcą. Podejmij decyzje świadomie, stawiajac na wysoką jakość sprzętu i kompleksową obsługę!

Postaw na współpracę z ekspertami – przeprowadzimy Cię przez cały proces, aby gotowa instalacja pracowała:

  • bezawaryjnie,

  • z maksimum mocy,

  • przez długie lata.

 

Poznaj naszą Gwarancję Uzysków, dzięki której masz pewność, że Twoja instalacja fotowoltaiczna będzie pracowała efektywnie!

gwarancja uzyskow fotowoltaika

 


 

Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku... 

Krok 1.

Zamów
darmową
konsultację

Krok 2.
Symulacja
oszczędności i
sprawdzenie
warunków technicznych

Krok 3.
Finansowanie
+
Umowa
+
Projekt

Krok 4.
Profesjonalny
montaż
systemu
fotowoltaicznego

Krok 5.
Poczuj
moc energii
słonecznej i
oszczędzaj!

 

FORMULARZ