Poproś o darmową konsultację!

Podane w formularzu dane osobowe będą wykorzystane do udzielenia odpowiedzi.
« Wróć

Ranking największych dostawców paneli fotowoltaicznych w 2018 r.

24.01.19

najwieksi producenci paneli pv 2018

Mamy dla Was kolejny już ranking PV-Tech przedstawiający największych dostawców paneli fotowoltaicznych na świecie. Jak widać, kolejny rok z rzędu ranking został zdominowany przez firmy azjatyckie. Brewa posiada w swojej ofercie sprzęt 5 producentów z czołowej szóstki!

 

Chodzi o panele fotowoltaiczne następujących firm:

- JinkoSolar,

- JA Solar,

- Trina Solar,

- LONGi Solar,

- Hanwha Q-Cells.

 

"Chińczyk" = panel niskiej jakości?

Biorąc pod uwagę kolejne rankingi największych producentów modułów fotowoltaicznych warto zadań sobie pytanie, czy jest się czego bać kupując panele producentów z "Państwa Środka"? W Chinach znajdują się obecnie jedne z najbardziej zaawansowanych fabryk modułów fotowoltaicznych na świecie, a ponadto w Chinach trwa obecnie rewolucja energatyczna, w której jedną z wiodących ról odgrywają farmy fotowoltaiczne. 

Nasze dotychczasowe doświadczenia pozwalają nam stwierdzić, że korzystając ze sprawdzonych, markowych paneli fotowoltaicznych ryzyko jest minimalne. Zobacz nasze dotychczasowe realizacjeopinie naszych Klientów.

Ponadto, Photovoltaik Institut Berlin opublikował na początku 2019 roku wyniki badania, z którego wynika, że największą jakość posiadają moduły fotowoltaiczne oferowane przez największych producentów z Azji! 

- Zakładamy, że to efekt rosnącego zapotrzebowania klientów na lepszą jakość, wysokiego poziomu automatyzacji, a także zdolności większych producentów do przyciągnięcia i utrzymania bardziej wykwalifikowanego personelu - komentuje Stella Su, zaznaczając, że głównie chińskiemu przemysłowi PV udało się stworzyć ekosystem dostawców materiałów, komponentów oraz wykwalifikowanej kadry.

(źródło: https://www.cire.pl/item,175756,1.htm)


 

Chcesz ograniczyć swoje rachunki za prąd i ogrzewanie do nieco ponad 100 zł/rok?

FORMULARZ