Poproś o darmową konsultację!

Podane w formularzu dane osobowe będą wykorzystane do udzielenia odpowiedzi.
Newsletter

« Wróć

Jak działa fotowoltaika? Jak produkować prąd na własne potrzeby?

Oceń ten post:
4.57 5 1 7
Opublikowano 16.12.2016 r.

Jak działa fotowoltaika?

 

Jak działa fotowoltaika? - To jedno z najczęściej zadawanych nam pytań. Coraz więcej gospodarstw domowych chce produkować darmowy prąd na własne potrzeby.

Powszechność urządzeń elektrycznych oraz wzrosty cen prądu powodują coraz wyższe koszty dla domowych i firmowych budżetów. Jak w takim razie przestać przepłacać za prąd? 

 

Z tego artykułu dowiesz się:

kto może produkować energię elektryczną

✓ na jakiej zasadzie działa fotowoltaika

✓ co dzieje się z wyprodukowanym i niewykorzystanym przez Ciebie prądem

 

Tradycyjne źródła energii – ropa czy węgiel wyczerpują się coraz szybciej. Potrzebujemy ich coraz więcej, by sprostać potrzebom nowoczesnych technologii, które otaczają nas na każdym kroku. Właśnie dlatego rozwiązaniem, z którego korzysta się coraz odważniej są odnawialne źródła energii.

Fotowoltaika to już nie technologia przyszłości - to rzeczywistość. Eksperci wykazują, że za kilkadziesiąt lat będziemy w stanie tworzyć rozwiązania oparte w 100% na czystej energii. Wykorzystanie potencjału energetycznego słońca jest bezpieczne i proste.

 

 

CZERP ENERGIĘ ZE SŁOŃCA 

Rewolucja energetyczna jest już faktem. Dziś każdy z nas może produkować darmową i czystą energię: w domu, firmie, magazynie czy fabryce. Tak właśnie działa fotowoltaika. Wychodzi naprzeciw stale rosnącym rachunkom za prąd i postępującej degradacji środowiska naturalnego.

Instalacje fotowoltaiczne nie emitują żadnych zanieczyszczeń, co oznacza, że uzyskana energia jest w pełni ekologiczna.

 

>>> Zobacz nasze realizacje <<< 

 

JAK DZIAŁA ELEKTROWNIA SŁONECZNA? 

Z energii płynącej prosto ze słońca może powstać dokładnie taki sam prąd, jak ten, który płynie do Ciebie z elektrowni. Bez konieczności dokonywania przeróbek instalacji elektrycznej w budynku.

Wystarczy trochę miejsca (nieważne czy na dachu domu, czy na działce) byś zaczął czerpać z energii solarnej podwójne korzyści. W uproszczeniu:

W panelach słonecznych znajdują się ogniwa fotowoltaiczne. Pod wpływem działania promieni słonecznych dochodzi w nich do tzw. efektu fotowoltaicznego i w konsekwencji powstaje prąd stały.

  1. Prąd stały trafia do falownika - urządzenia, gdzie jest przekształcany w prąd przemienny, pozwalający zasilać urządzenia elektryczne w Twoim domu czy firmie.
  2. Pozyskana dzięki panelom słonecznym energia „wypiera” prąd sieciowy gwarantując, że w pierwszej kolejności będzie wykorzystany ten z instalacji PV.
  3. Nadwyżka prądu, której nie wykorzystasz trafia do sieci elektroenergetycznej i może z niej skorzystać Twój sąsiad, natomiast Zakład Energetyczny rozliczy się z Tobą za wytworzoną energię na zasadach net meteringu
  4. Jeśli potrzebujesz więcej prądu niż wytwarza Twoja instalacja PV, niedobór zostanie uzupełniony z sieci elektroenergetycznej.

 

Schemat_jak działa fotowoltaika

 

OSZCZĘDNOŚĆ JEST TWOIM ZYSKIEM

Polska posiada podobne warunki nasłonecznienia jak Niemcy, które są europejskim liderem na rynku produkcji energii ze źródeł odnawialnych, w tym energetyki słonecznej. Nie przepłacaj więc za energię elektryczną, skoro prąd możesz produkować we własnym zakresie.

 

naslonecznienie-w-europie

(Średnie roczne nasłonecznienie) 

 

Montaż systemów fotowoltaicznych oznacza, że ponosisz tylko jednorazowe koszty inwestycji. Zyski z działania instalacji zaś czerpiesz nawet przez 30 lat. Cały system jest zupełnie bezobsługowy i nie wymaga żadnej ingerencji w całym okresie pracy.

 

Zapoznaj się także z innymi zbieżnymi nazwami, powiązanymi z fotowoltaiką, takimi jak: netmetering - czyli jak wygląda rozliczenie za nadwyżki energii, słoneczny dom - tani kredyt na budowę instalacji fotowoltaicznej

 


 

Zamów bezpłatną wycenę Twojej własnej elektrowni słonecznej!

 FORMULARZ