Poproś o darmową konsultację!

Podane w formularzu dane osobowe będą wykorzystane do udzielenia odpowiedzi.
Newsletter

« Wróć

Panele fotowoltaiczne Trina Solar – co musisz o nich wiedzieć

Oceń ten post:
3.00 5 1 5
Opublikowano 23.07.2018 r.

trina solar panele fotowoltaiczne

Czy wszystkie wschodnie panele fotowoltaiczne oznaczają niską jakość i są wątpliwego pochodzenia? Czas obalić ten mit! Panele fotowoltaiczne Trina Solar to najlepszy przykład wysokiej jakości sprzętu pochodzącego z Azji.

 

Trina Solar to drugi największy producent paneli fotowoltaicznych na świecie (wg serwisu pv-tech.org). Firma powstała w 1997 roku, a od 2006 roku jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE), co potwierdza jej wiarygodność.

 

ranking najwiekszych producentow paneli pv

 

Co wyróżnia firmę Trina Solar? Jest to firma, która stawia na innowacyjność i przeznacza duże środki na badania i rozwój produktów. To kluczowe w branży OZE, ponieważ technologia szybko się zmienia i żeby nadążyć za trendami i nowymi standardami niezbędna jest ciągła praca nad rozwojem produktów.

 

trina solar panele fotowoltaiczne 

 

Jak przekłada się to na konkretne liczby? Trina Solar w roku 2017 dostarczyła blisko ok. 9 GW mocy w modułach fotowoltaicznych (dla porównania w Polsce mamy łącznie zainstalowane ok. 300 MW mocy w panelach PV), a w procesie produkcyjnym wykonywanych jest ponad 30 testów jakościowych, które mają na celu wyeliminowanie wadliwych ogniw. Łączna moc wyprodukowanych paneli to ok. 32 GW. Ponadto, w 2013 roku Trina Solar otrzymała tytuł najbardziej innowacyjnej firmy w Chinach, co przy tak dużej konkurencji jest nie lada wyczynem.

 

trina solar brewa

 

Trina Solar posiada ok. 400 patentów, co jest kolejnym potwierdzeniem kierunku rozwoju firmy, czyli oparcia się na innowacyjności i sprawnym dziale badań i rozwoju.

 

trina solar

 

Kolejna ważna informacja - jak podaje serwis gramwzielone.pl:

Chiński producent ogniw i modułów fotowoltaicznych pochwalił się zwiększeniem sprawności ogniwa, które wykonano w technologii IBC. Trina Solar wylicza, że to już 18. osiągnięty przez nią, światowy rekord sprawności ogniwa fotowoltaicznego. (…) Trina Solar podaje, że na wykonanym przez nią ogniwie fotowoltaicznym o powierzchni 243,18 cm2 odnotowano rekordową sprawność rzędu 25,04 proc., którą potwierdzono w laboratoriach japońskiego instytutu JET.”

 

trina solar produkcja paneli

trina solar produkcja paneli pv

 

 

Warto również zwrócić uwagę na to, że moduły fotowoltaiczne Trina Solar posiadają certyfikat anty LID, co przekłada się na zwiększoną efektywność paneli w czasie.

LID to Light Induced Degradation czyli zjawisko szybkiej, lecz krótkotrwałej degradacji pod wpływem padającego na ogniwo promieniowania słonecznego. Zjawisko spowodowane jest zanieczyszczeniem krzemu atomami tlenu, który wiąże wprowadzony do płytek krzemowych bor.

 

trina solar

trina solar panele montaz

Co ponad to? Trina Solar interesuje się również polskimi technologiami. Chiński potentat oficjalnie potwierdził zainteresowanie technologią XTPL. „XTPL umożliwiająca drukowanie tak wąskich elektrycznie przewodzących linii może mieć znaczący wpływ na globalną technologię produkcji krzemowych ogniw słonecznych, ponieważ umożliwi wyraźną redukcję strat mocy związanych z metalizacją tychże ogniw słonecznych.” - mówi dr Pierre Verlinden, wiceprezes oraz główny naukowiec w firmie Trina Solar.

 

Trina Solar – azjatyckie panele dobrej jakości?

Powyższe liczby wskazują jednoznacznie na to, że mit niskiej jakości produktów z Azji należy jak najszybciej obalić. Oczywiście można znaleźć na rynku bardzo „egzotyczne” produkty z zakresu fotowoltaiki, jednak Trina Solar do nich nie należy - to światowa czołówka w kategorii producentów paneli fotowoltaicznych, których jakość potwierdza chociażby udział w międzynarodowym rynku.


 

Chcesz przestać przepłacać za prąd?
Zamów darmową konsultację!

FORMULARZ

Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM