Poproś o darmową konsultację!

Podane w formularzu dane osobowe będą wykorzystane do udzielenia odpowiedzi.
Newsletter

« Wróć

Czym jest DC Booster i do czego służy?

Oceń ten post:
5.00 5 1 1
Opublikowano 11.02.2020 r.

 

Czym jest DC Booster i do czego służy?

DC Booster – angielskie określenie przetwornicy podbijającej napięcie na wejściu falownika. Do czego służy? W przypadku falowników trójfazowych, aby wyprodukować sinusoidę na każdej z faz, wewnątrz falownika potrzebne jest napięcie o wartości ok. 600 V.

Nie zawsze jednak takie napięcie jest dostępne z modułów fotowoltaicznych. Jeżeli więc mamy napięcie na poziomie 300 V – musimy w jakiś sposób podnieść je do wartości 600 V. I tu z pomocą przychodzi właśnie DC Booster.

 

Do czego jeszcze może służyć DC Booster?

Jeżeli, na przykład, mamy drugi MPP Tracker, to on ma swój własny DC Booster. Na tym drugim MPP Trackerze mogą już być zupełnie inne wartości napięć. Wówczas nastąpi podbicie napięcia, żeby na wyjście wynosiło ono 600 V. W ten sposób możemy łączyć ze sobą dwa zupełnie niezależne obwody, pamiętając, że do jednego MPP Trackera możemy podłączyć 20 modułów.

Do drugiego MPP Trackera – już tylko 10 modułów. I właśnie to urządzenie – czyli DC Booster – zarówno w jednym, jak i w drugim MPP Trackerze, umożliwia nam obsługę dwóch łańcuchów zupełnie niezależnie.

 

Artykuł powstał na bazie filmu z serii "Prosto z dachu", którą można obejrzeć na naszym kanale na YouTube


FORMULARZ